توجه به بوی عرقیات گیاهی

ماده موءثر عرقیات گیاهی رایحه و اسانس است که همین رایحه نیز بر تن اثر می کند . ازآنجاکه عنصر بو» فرار و گریز است , هر چه زمان بگذرد از میزان آن کم شده و تاثیر کمتری خواهد داشت . در حالتی که عرقیاتی خریدید که بوی یه خرده دارا هستند و کم‌اثر میباشند بدانید که از زمان ساخت آن ها یا این که چه بسا مورخ انقضای‌شان زمان متعددی پیشین است .

چه وقتی می‌توان از عرقیات‌گیاهی استعمال کرد؟

برای معالجه بیماری‌ها در طب سنتی از قرص , پودر , دم کرده , جوشانده و عرقیات به کارگیری می شود . عرقیات گیاهی به‌طور کلی سریع‌الاثر میباشند و سرعت بالا نیز اثر آن‌ها برطرف میگردد , به این ترتیب در حالتی‌که کسی بخواهد اثر موقتا و پر سرعت به‌دست آورد قادر است از عرقیات استعمال نماید . به عنوان مثال در‌صورتی‌که مدام شاداب می باشید ولی فعلا ساعتی از روز حس رخوت دارید , می توانید از عرق دارچین استعمال نمائید , ولی درصورتی که مدام شم رخوت و خستگی دارید بایستی آن را به‌طور دور از شوخی معالجه فرمایید یا این که نمونه دیگر این که کسی به‌طور کلی خواب نیکی دارااست ولی یک شب بی‌خواب میگردد میتواند از عرق بهارنارنج به کار گیری نماید .
ولی در مواقعی که بیماری مزمن دارید می بایست از شکل‌های دیگر دارویی مانند جوشانده , دم کرده و . . . به کار گیری فرمایید . اما برخی اشخاص بیماری مزمن دارا‌هستند و رغبت دارا‌هستند از عرقیات مصرف نمایند , در‌این‌صورت بایستی مکرر از عرقیات استعمال نمایند که چندان نیز سفارش نمی شود , زیرا اثر عرقیات‌گیاهی پر سرعت از‌بین می رود و شخص بایستی حجم متعددی از آن ها استعمال نماید . عرقیات‌گیاهی زیرا مایع‌اند ادرارآور می‌باشند , به‌علاوه مدام عرقیات درصد پاره ای متانول دارا‌هستند که در صورت مصرف مکرر آن در حین یک روز , دوز متانول در تن بالا رفته و مشکلات مختص خویش را در پی خواهد داشت .

چه اشخاصی نباید از عرقیات گیاهی به کار گیری کنند؟

مواقعی موجود است که پیشنهاد میکنیم به هیچ‌عنوان از عرقیات گیاهی به کارگیری نکنند . در شرایطی که طبع خیس دارید و بدن‌تان رطوبت بالایی داراست یا این که معده مرطوبی داشته و مبتلا نفخ و ترش کردن می باشید , سفارش می کنیم از عرقیات به کار گیری نکنید . از آن جا که عرقیات ادرارآور می باشند , چنانچه کلیه‌تان ضعیف است هم نباید به‌طور مکرر از عرقیات گیاهی به کارگیری فرمایید . گهگاه پدر و مادر برای این که کودک ها آهسته شده و خواب نیکی داشته باشند ممکن است از عرقیات گیاهی به کارگیری نمایند , این داستان نیز جزو مواقعی است که می بایست در رابطه مصرف بیش تر از حد آن هشدار بخشید . در صورتی‌که دارو مصرف میکنید می بایست حتما برای مصرف عرقیات با دکتر خویش م کردن فرمایید .
گهگاه مصرف عرقیات گیاهی هم‌زمان با داروها , بر خاصیت داروها تاثیرگذار است . خانم‌های حامله , خصوصا در هفته‌های نخستین مبادرت به بارداری و سه ماهه نخستین بارداری نباید عرقیات را خودسرانه مصرف نمایند . همینطور در سه ماهه انتها خصوصا هفته و روزهای پایان بارداری مصرف عرقیات خطرناک است ; چون عرقیات گیاهی تحریک‌کننده است و قابلیت و امکان سقط جنین را بالا می برد .
می بایست حتما در رابطه مصرف عرقیات در اشخاصی که تن ضعیف‌تر دارا‌هستند , کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای دارا هستند , خردسال ها و نوزادان , اشخاص سالمند و . . . با پزشک معالج کارشناس م کردن کرد و از مصرف خودسرانه عرقیات گیاهی , با این توجیه که گیاهی میباشند , اجتناب کرد . ولی بعضی عرقیات نظیر گلاب یا این که بهارنارنج طبع معتدل‌تری دارا‌هستند و مردمان میتوانند گهگاه در طعام یا این که به‌صورت شربت استعمال نمایند . کلام ما در رابطه اشخاصی است که به‌طور افراطی و مکرر در یک روز از این جور عرقیات گیاهی به کار گیری مینمایند که ابدا پیشنهاد نمی شود .
 

چرا باید از دستگاه های گلاب و عرق گیری استفاده نمود

اجزا و مشخصات دستگاه گلاب گیری و دستگاه عرق گیری ساده

خواص عرق های گیاهی و مزیایای استفاده از دستگاه گلاب گیری

عرقیات ,گیاهی ,مصرف ,استعمال ,گیری ,دارا‌هستند ,عرقیات گیاهی ,از عرقیات ,این که ,یا این ,کار گیری

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
IRAN TOURS DeatH HacK هنر سلامی از ته دل وبلاگ وکیل و مشاوره حقوقی affiliate-system دفتر وکالت ستارخان +وکیل در ستارخان +وکیل ومدرس حقوق خانواده rectangle نقد و بررسی موبایل مطالب روز موسیقی ، سینما ، تکنولوژی ، ورزش و ...